De ce „se bagă” România în Coridorul Vertical al gazelor? Cu fața la Washington, cu spatele la cetățeni
Am mai vorbit de noul coridor vertical și împletirea geopoliticii cu infrastructura, pereche de când lumea și pământul, de la drumurile romane, la căile ferate germane și afirmarea statului român în secolul XIX și autostrăzile americane de la început...