Stiri si informatii de ultima ora din sport, interviuri si comentarii la cald din fotbalul de pretutindeni. Afla cele mai noi stiri de pe site!

Distribuit de paginile:
3 24 3

sport.ro
3 zile în urmă 1.556

Benny Adegbuyi a reusit un 2018 fantastic in ring, acolo unde a adunat 7 victorii si o singura infrangere. Romanul a castigat 5 meciuri de kickbox si 2 de box, din cele 7 victorii cinci fiind

2

sport.ro
4 zile în urmă 1.202

Ion Pascu este romanul care se antreneaza cu cel mai cunoscut luptator din lume, Conor McGregor, acesta este considerat cel mai bun roman care evolueaza in MMA, avand un palmares de 18 victorii si

sport.ro
11 ore în urmă 331

Simona Halep a pierdut primul set cu Serena Williams in doar 20 de minute, insa a revenit apoi si a impins partida in decisiv. Halep a avut un inceput timid de meci, iar Mats Wilander crede c

sport.ro
24 de zile în urmă 1.238

Andrei Stoica a anuntat pe pagina personala ca a semnat un contract pe 2 ani cu ONE Championship, cea mai mare organizatie de sporturi de contact din Asia. "Mister KO" vine dupa dou

2

sport.ro
1 zi în urmă 372

Simona Halep este calificata in optimi de finala la Australian Open si o va intalni luni, de la ora 10, pe Serena Williams, intr-un meci de foc pe Rod Laver Arena. Pe langa echipa si mama ei, Simon

sport.ro
4 zile în urmă 515

Pe langa faptul ca a obtinut calificarea in turul al treilea la Melbourne, Simona Halep a mai primit o veste buna. Caroline Wozniacki nu o mai poate intrece in ierarhia WTA la finalul primului turn

sport.ro
3 zile în urmă 331

Imke Wubbenhorst, 30 de ani, a devenit in luna decembrie prima femeie antrenor din fotbalul german, dupa ce a fost numita la echipa de liga a 5-a BV Cloppenburg. Intr-un interviu pentru publica

sport.ro
1 zi în urmă 90

LIVE SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS 1-6, 1-0 Set 2 1-0 Simona Halep incepe si setul secund cu un game castigat! Minge superba cu care Halep incheie primul game al setului. Set 1

11

sport.ro
9 ore în urmă 31

Simona Halep a revenit in meciul cu Serena Williams in setul secund. Ea a reusit sa se remonteze si sa duca scorul la 4-3. La 0-30, ea a gresit o minge si si-a eliberat emotiile si tensiunea. Halep

sport.ro
3 zile în urmă 1

Printre partidele deosebite din acest final de saptamana se afla derby-ul londonez dintre Arsenal si Chelsea, care s-a jucat pentru prima data in 1907, intalnirea de Champions League dintre Real Ma

16

sport.ro
1 oră în urmă 0

Catalanii l-au imprumutat pe Kevin Prince Boateng, fost jucator la Milan, Las Palmas si Sassuolo. Jucatorul a batut palma cu Barcelona si e asteptat sa semneze contractul. Boateng va fi imprumu

sport.ro
2 ore în urmă 0

"Bizonul" nu vrea sa mearga la arabi si isi doreste un contract in Franta natala. "Bizonul" e accidentat, dar nu duce lipsa de oferte. Are clauza 5 milioane. "Gnohere

sport.ro
3 ore în urmă 1

Fenerbahce trece printr-unul dintre cele mai dificile momente din ultimul deceniu - echipa antrenata de Ersun Yanal este pe penultimul loc in campionatul din Turcia si risca sa retrogradeze! Asta d

sport.ro

Hagi a facut scandal in Turcia si a intrat pe teren dupa ce lui Ianis i-a fost anulat un gol.  Pentru ca arbitrii n-au ajuns la timp, Hagi a fost de acord ca adversarii din Polonia sa arbi

sport.ro
7 ore în urmă 10

Japonezul Kei Nishikori s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open, dupa un meci dramatic cu spaniolul Pablo Carreno Bustra. Partida a durat 5 ore si 5 minute, iar Nishikori s-a im

sport.ro
3 ore în urmă 0

PSG - Manchester United este unul dintre duelurile de foc din optimile UEFA Champions League. Daca in momentul tragerii francezii erau mari favoriti, venirea lui Solsjkaer a inviat-o pe United - ce

sport.ro
4 ore în urmă 0

Ronaldo a muncit mult ca sa ajunga unul dintre cei mai invidiati sportivi din lume. Portughezul ar fi apelat si la cateva operatii estetice, scrie Mundo Deportivo, ziar catalan, apropiat de Barcelo

sport.ro

Fiul lui Schumacher a semnat cu Ferrari si mai are un pas pana la debutul in Formula 1. Anul acesta, fiul celui mai titrat pilot din istoria F1 va concura in Formula 2, antecamera Marelui Circ. Sun

sport.ro

Aflat la al 4-lea antrenor de la venirea la Chelsea, Eden Hazard a inceput excelent sezonul, fiind mult timp in topul golgheterilor din Premier League. Insa belgianul trece acum printr-o perioada m

sport.ro
8 ore în urmă 15

Thomas Neubert, preparatorul fizic care a lucrat cu Laurentiu Reghecampf la FCSB, nu exclude posibilitatea unei reveniri in fotbalul romanesc. Neubert este in prezent sub contract cu TSKA Sofia

sport.ro

Serena Williams s-a calificat in sferturile de finala la Australian Open dupa ce a invins-o intr-un meci maraton pe finalista de anul trecut, Simona Halep, scor 6-1, 4-6, 6-4, la capatul unei parti

sport.ro

Retras din fotbal si urmarit de autoritatile braziliene pentru o amenda de 2 milioane de euro neplatita, Ronaldinho castiga bani buni in continuare din contractele publicitare. Fostul campion

sport.ro
7 ore în urmă 0

Barcelona a adus un jucator de 31 de ani pentru a intari echipa in retur, pe mijlocasul german Kevin-Prince Boateng, fost jucator la Tottenham, Dortmund sau AC Milan. Boateng are un trecut co

sport.ro

Gigi Becali a renuntat la Carlos Fortes, insa nu renunta asa usor si la Iulian Cristea. Patronul de la FCSB a anuntat ca jucatorul de la Medias va deveni jucator stelist inca din primavara, cu toat

sport.ro

Eliminata in optimile de finala la Australian Open, Simona Halep se gandeste deja la viitoarele evenimente, acolo unde va avea fara doar si poate nevoie de un antrenor. Astazi, liderul mondial s-a

sport.ro
5 ore în urmă 0

Sparta Praga are 2-0 la pauza in partida amicala contra maghiarilor de la MOL Vidi, formatie care reusea in toamna sa le elimine pe Dudelange, Ludogorets si Malmo in preliminarile UEFA Champions Le

sport.ro
6 ore în urmă 7

Serena Williams a revenit in forta in circuitul WTA dupa ce a nascut. In ciuda varstei sale, 37 de ani, americanca arata o forma cu adevarat impresionanta. Secretul Serenei Williams ar putea f

sport.ro

FC Nantes este gata sa-l ia pe George Tucudean. Echipa care il are pe Ciprian Tatarusanu in poarta este in cautarea unui inlocuitor pentru Emiliano Sala, pe care l-au vandut la Cardiff City, scrie

sport.ro
7 ore în urmă 8

Diogo Salomao urmeaza sa plece de la Dinamo. Mircea Rednic spune ca mijlocasul lusitan are deja ofertele, iar clubul este in discutii pentru cedarea sa. In schimb, Rednic va primi alti doi fot

sport.ro

Dinamo a facut un nou transfer - al 11-lea din aceasta iarna! Damien Dussaut este numele noului jucator al alb-rosilor. Fundasul dreapta de 24 de ani a evoluat ultima data la Saint-Truiden din Belg

sport.ro

AC Milan este aproape de a ramane fara Gonzalo Higuain, insa are un inlocuitor pe masura in vizor. Polonezul Krzysztof Piatek, cel care a marcat 19 goluri in 21 de partide pentru Genoa de la transf

sport.ro
6 ore în urmă 0

Fostul antrenor al lui David Goffin, Thierry Van Cleemput, a confirmat ca va incepe sa lucreze cu Simona Halep in perioada urmatoare, una de proba. Primul turneu la care vor colabora este cel de la

sport.ro
10 ore în urmă 6

Simona Halep iese de la Australian Open dupa o noua lupta formidabila cu Serena Williams, fosul lider WTA. Halep a pierdut primul set in 20 de minute, insa a reusit sa duca meciul in decisiv.

sport.ro

Dupa meci, liderul mondial a analizat partida din punctul de vedere al evolutiei sale. Halep sustine ca nu a intrat pe teren cu emotii si a explicat cum a reusit sa revina dupa ce a pierdut categor

m.sport.ro

Simona Halep nu a mai reusit performanta de anul trecut, cand a reusit sa joace finala de la Melbourne. Ea nu i-a putut tine piept tavalugului numit Serena Williams si a cedat in faza optimilor, sc

sport.ro
11 ore în urmă 15

Liderul Mondial, Simona Halep, nu a avut vreo reactie la mingea de set pe care Serena Williams a avut-o in meciul din optimile de finala de la Australian Open. Americanca s-a impus in primul set in

sport.ro
10 ore în urmă 15

Simona Halep joaca foarte bine in setul decisiv al disputei cu fostul lider mondial, Serena Williams. In game-urile 5 si 6, Simona a reusit doua lovituri incredibile. A doua reusita a impresionat-o

sport.ro
8 ore în urmă 0

Simona Halep a fost eliminata la Australian Open in optimile de finala de catre Serena Williams, insa inainte de meci s-a pregatit la antrenamentul oficial alaturi de tehnicianul Thierry Van Cleemp